2018 Üniversite Giriş Sınavı Nasıl Olacak?

0
2799

2018 Üniversite Giriş Sınavı Nasıl Olacak?

Sayın Cumhurbaşkanı’nın ‘’TEOG ve YGS-LYS sınavlarından rahatsızım. İlgili bakanıma, başbakanıma söylerim; olur, biter! ’’ çıkışından iki gün sonra Sayın Milli Eğitim Bakanı TEOG sınavını kaldırdıklarını söyledi. Milli Eğitim Bakanı’ndan bir hafta sonra YÖK Başkanı Sayın Yekta Saraç da üniversite giriş sınavlarının daha yalın olacağını, 18 puan türünü 4’ e düşüreceklerini, mart aylarında yapılan YGS’ nin lise eğitimini olumsuz etkilediğini, sınavların bir hafta sonunda yapılabileceğini ilan etti. YÖK Başkanı’nın sözlerinden sonra şimdi gözler 2018 Üniversite Giriş Sınavı’nın ne zaman ve nasıl yapılacağına çevrildi.

Denge Eğitim uzmanları YGS’ yi kaldırmanın çok isabetli bir karar olduğunu çünkü YGS konularının LYS’ de zaten sorulduğunu, YGS sürecinin üniversiteye hazırlanan öğrencilerin ocak, şubat ve mart aylarını bloke ettiğini, liselerde eğitimi aksattığını belirttiler. Yine YGS’ nin öğrencileri psikolojik yönden çok etkilediğini, bu sınavda istediği dereceyi yapamayan öğrencilerin kendilerini zor toparladıklarını, binlerce öğrencinin de YGS sonrası çalışmayı bıraktıklarını söylediler.

Üniversite Giriş sınavının üç gün ve toplam 5 oturumda yapılabileceğini belirten Denge Eğitim uzman ve hocaları, sınavdaki puan türlerinin 4’e düşmesinin isabetli olduğu söylediler.

İşte Denge Eğitim sınav planı:

 15 Haziran 2018 Cuma2018 yeni üniversite sınavı

[Toplam:2    Ortalama:5/5]

CEVAP VER

Yorum
Lütfen isminizi girin